Uncategorized

Tapetet: Mënyra më e mirë për të kombinuar ngjyrat

Tapet

Tapetët kanë fuqinë të lartësojnë një dhomë. Për të arritur këtë qëllim është e rëndësishme të siguroheni që tapeti të kombinohet me pjesën tjetër të dhomës dhe mobiljeve. Pyesni se çfarë ngjyre tapeti shkon me një divanet tuaja gri? Nëse keni një divan gri, ka disa tapetë që kombinohen mirë me ngjyrën tuaj të divanit.

Ngjyrat Neutrale

Ngjyrat neutrale të të bardhës, kafes dhe bezhës duken të jashtëzakonshme pranë çdo mobilje. E kafta priret të përzihet mirë me çdo ngjyrë tjetër. Zgjidhni tonalitete mesatare të kafesë për të bërë tapetin dhe divanin tuaj të kombinohen së bashku. Për të dalluar një kënd divanesh gri, zgjidhni një tapet ngjyrë kafe të errët.

 Tapet me Tone të Ftohta

Ngjyrat e ftohta, të tilla si bluja e bebeve, duken të mrekullueshme me një kënd divanesh gri. Këto ngjyra krijojnë një atmosferë harmonike që është relaksuese. Grija dhe bluja e hapur shkojnë më së miri me një temë bregdetare, por ju mund t’i bëni ato të funksionojnë edhe me stile dekorimi moderne.

Tapet me Ngjyrë Vjollcë të Errët me Divane Gri

Përdorimi i një ngjyre më të errët përpara një divani gri është një ide e bukur. Kombinimi i një ngjyre më të errët dhe ngjyrës më të çelur të grisë do ta bëjë divanin të dallohet. Kjo skemë unike e ngjyrave do t’i japë dhomës karakter.

Tapet me Tonalitet Rozë

Krijoni një atmosferë boho me një tapet rozë, divan gri dhe fibra të bukura natyrore në të gjithë dhomën. Kompletoni look-un me jastëkë dekorativë rozë dhe tavolina druri. Dhoma do të ketë një ndjenjë bohemiane të relaksuar që të gjithë do ta shijojnë!

Kombinoni Tapetin me Jastëkët 

Si rregull i përgjithshëm, jastëkët duhet të kombinohen me tapetin. Një divan gri mund ta bëjë një dhomë të duket e butë dhe e mërzitshme. Shtoni më shumë energji në dhomë duke përdorur ngjyra të ndezura dhe të theksuara. Merrni disa pjesë dekorative dhe jastëkë me ngjyra të ndezura për të shtuar ngjyra në të gjithë dhomën. Më pas, blini një tapet që ka të njëjtat ngjyra të pasura dhe gri për të bashkuar të gjithë dhomën.

Krijo një Atmosferë Natyrale me një Skemë Neutrale Ngjyrash

Skema neutrale e ngjyrave është një nga opsionet më të njohura në interior dizajn. Ngjyrat neutrale përfshijnë të bardhë, gri, të zezë, ngjyrë kafe, ngjyrë bezhë. Të gjitha ato mund të përdoren së bashku për të krijuar një nga kombinimet tuaja të preferuara të ngjyrave.

Kombinoni skemën neutrale të ngjyrave me një ngjyrë të fortë, si jeshilja. Bimët dhe fibrat natyrale duhet të përdoren si dekor, si për shembull një tavolinë kafeje prej dru tik. Nëse dëshironi të shtoni ngjyra të ndezura ose të theksuara, ato duhet të përdoren si ngjyra dytësore në dhomë në mënyrë që të mos largohen nga tema.

Koleksioni i ri i tapetëve Pierre Cardin i linjës moderne vjen plot ngjyra. Të përbërë prej materialeve cilësore me veti anti-mykotike, anti-bakteriale, anti-alergjike janë të përshtatshëm për çdo ambient. Me siguri do të gjeni shumë variacione tapetësh me ngjyra që kombinohen me kendin e divaneve gri.

Zgjidhni dizajnin tuaj të preferuar dhe vizitoni shwroomin e Pierre Cardin Home.

Na vizitoni në showroomet e Pierre Cardin në adresat:

1- Kompleksi Delijorgji, Bulevardi Gjergj Fishta, Tiranë 1000

2-Qendra Prestige Home Albania (Autostrada Tiranë-Durrës Vora 1032 AL, Km. 12, Vorë)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *