Carpets

3 Materialet më të Mira për Tapet Hoteli

Tapet

Lini përshtypjen e duhur te mysafirët tuaj me tapetët më të mirë të për hotel.

Përshtypjet e para kanë rëndësi – veçanërisht në industrinë e mikpritjes. Tapetët e mikpritjes përdoren në hotele, kazino, restorante, anije turistike, klube të ndryshme etj. Tapeti është një nga gjërat e para që shohin klientët kur hyjnë në ambientin tuaj, kështu që sigurohunii që t’u bëjë përshtypje. Materiali i duhur bën të gjithë ndryshimin. Materiali i tapetit që zgjidhni përcakton pamjen, ndjesinë, jetëgjatësinë dhe kërkesat e kujdesit ndaj tij!

Nëse jeni duke projektuar një hapësirë të re mikpritjeje, ose jeni gati të përmirësoni tapetin aktual të hotelit, shikoni tapetët e mrekullueshëm Pierre Cardin që janë funksionalë, të qëndrueshëm dhe unik.

Tre materialet më të mira për tapet hoteli janë:

1.Tapet me Material Polipropileni

Tapetët prej polipropileni janë të bëra nga fibra sintetike, të forta, duken dhe ndjehen të mahnitshme duke ofruar qëndrueshmëri superiore. Tapetët e polipropilenit ndryshe nga shumica e tapetëve me fibra natyrale, janë më të lehta për t’u pastruar dhe të përshtatshme për banjo, bodrume dhe ambiente të jashtme. Plus, për shkak të stabilizuesve UV të endura në tapetë polipropileni ngjyra e tyre nuk zbehet nën rrezet e forta UV.

Tapetët e polipropilenit janë gjithashtu rezistente ndaj njollave. Këto tapetë janë krijuar për ti rezistuar motit ekstrem, rrëmujës dhe gërvishtjeve. 

2.Tapet me Material Sisal 

Një opsion tapeti të qëndrueshëm dhe miqësor ndaj mjedisit është ai prej materiali sizal. I marë nga bima e agave, sizali është një fibër elegante, natyrale që funksionon në çdo hapësirë, nga dhomat e gjumit  te holli i hotelit dhe korridoret. Tapetët sizal janë të lehta për t’u pastruar, sepse thurjet e tyre kapin papastërtitë, gjë që parandalon njollat. Kjo i bën ato një zgjedhje të shkëlqyer për hapësirat e mikpritjes, ku ruajtja e një niveli të lartë pastërtie është një shqetësim i madh.

Përveç kësaj, tapetët e Pierre Cardin me fibra sizal janë trajtuar për t’i rezistuar njollave duke e bërë sizalin më rezistent ndaj njollave dhe ujit, të përsosur për përdorim rezidencial dhe komercial.

Jeni të shqetësuar për trafikun në këmbë? Sisal është  një opsion i shkëlqyeshëm për hapësirat me trafik të lartë, sepse mund të përballojë pothuajse çdo gjë—duke përfshirë rrotat e një valixheje; këpucë të lagura, me baltë; ose gjurmë putrash. Tapetët prej sizali vijnë në një larmi ngjyrash, modelesh në Pierre Cardin,duke ju dhënë mundësi personalizimi për t’iu përshtatur në mënyrë të përsosur ambientit dhe për t’i mahnitur mysafirët tuaj.

3. Tapet me Material 100% Lesh

Tapetët e zonës me material leshi njihen për qëndrueshmërinë e tyre dhe për gamën e gjerë të ngjyrave. Ato janë rezistente ndaj mykut, janë të qëndrueshme gjatë stinëve dhe trafikut të lartë në hotelin tuaj. Veshja e lanolinës që gjendet në tapetët e leshit është e mrekullueshme për të shmangur rrëmujën, alergjenët dhe irrituesit e tjerë, gjë që ju mban ju dhe mysafirët tuaj të sigurtë.

Tapetët prej leshi janë izolues të mirë pasi përthithin zhurmat.

Zgjidhni tapetin e hotelit dhe merrni parasysh pamjen, ndjesinë dhe funksionin e tapetit përpara se të merrni një vendim përfundimtar.

Materialet e ndryshme ofrojnë përfitime të ndryshme për mysafirët tuaj. Tapetët e polipropilenit mund të përballojnë edhe motin më ekstrem, pra mund të qëndrojnë jashtë për periudha të gjata kohe. Tapetët sizal janë rezistente ndaj njollave, janë natyral, të qëndrueshëm dhe miqësor me mjedisin që do të zgjasin një jetë. Dhe, tapetët me material 100%  leshi janë një opsion i bukur që ndihmon në ruajtjen e estetikës vizuale dhe akustikës.

Tani që dini për materialet më të mira për tapetët e hoteleve, fillon puna. Cilin material do të zgjidhni për të përmirësuar ambientin tuaj? Ne mund t’ju ndihmojmë! Ejani në Pierre Cardin dhe eksploroni gamën e tapetëve për hotele dhe resorte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *